facebook
wróć

Newsy

Informacja o zmianie warunków dostępu do wspinania na Grzędzie Mirowsko-Bobolickiej

W czerwcu tego roku właściciele Grzędy Mirowsko-Bobolickiej wprowadzili regulamin przebywania na terenie tzw. „Błoń Zamku Mirów” [http://www.zamekbobolice.pl/zamek.html]. Najważniejszą i jednoznacznie niekorzystną dla wspinaczy zmianą, jest wprowadzenie opłat za wstęp na teren, w którym znajdują się skały Grzędy.

Czytaj dalej

Nasze Skały - wspinanie w Rezerwacie Pazurek znów legalne

Wspinanie na wyznaczonych ścianach Zubowej Góry jest znów legalne.  Dzisiaj tj. 14 czerwca 2019 roku, po prawie pięciu latach i setkach godzin naszej pracy, podpisał je Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Krakowie.

Czytaj dalej

Wycinka drzew pod skałami

Wycinki drzew i krzewów pod skałami i na nich to dla wspinaczy temat oczywisty. Piły w dłoń i hurra... tniemy wszystko, aby bronić naszych skał. Powoli, powoli... jest kilka "ale":

Czytaj dalej

Rusza unikatowy projekt Korona Polskich Skałek! Dołącz i zagłosuj

Miłośnicy szczytów mają Koronę Gór Polski. Dlaczego więc wspinacze nie mogą mieć swojej własnej - Korony Polskich Skałek? Polski Związek Alpinizmu oraz Inicjatywa Środowisk Wspinaczkowych „Nasze Skały” objęły patronatem akcję organizowaną przez markę Simond by Decathlon, która ma na celu wyłonienie listy najlepszych dróg wspinaczkowych w kraju.

Czytaj dalej

Krótkie podsumowanie kursu ekiperskiego

Było bardzo fajnie. Koniec podsumowania...

Kilka informacji uzupełniających:

Szkolenie przeprowadzono w eksperymentalnej formule „wszyscy jesteśmy organizatorami, a Inicjatywa Środowisk Wspinaczkowych NASZE SKAŁY koordynatorem działań”. Przyniosło to rewelacyjne skutki – przybyli naprawdę zainteresowani. Poza kursantami, jako wolni słuchacze, w zajęciach wzięło udział kilku absolwentów poprzednich kursów ekiperskich (nie tylko pezetowskich!). Było nas ponad trzydzieści osób.

Czytaj dalej

Inicjatywa Środowisk Wspinaczkowych "Nasze Skały"

00-561 Warszawa, ul. Mokotowska 24