facebook
wróć

Newsy

Rusza unikatowy projekt Korona Polskich Skałek! Dołącz i zagłosuj

Miłośnicy szczytów mają Koronę Gór Polski. Dlaczego więc wspinacze nie mogą mieć swojej własnej - Korony Polskich Skałek? Polski Związek Alpinizmu oraz Inicjatywa Środowisk Wspinaczkowych „Nasze Skały” objęły patronatem akcję organizowaną przez markę Simond by Decathlon, która ma na celu wyłonienie listy najlepszych dróg wspinaczkowych w kraju.

Czytaj dalej

Krótkie podsumowanie kursu ekiperskiego

Było bardzo fajnie. Koniec podsumowania...

Kilka informacji uzupełniających:

Szkolenie przeprowadzono w eksperymentalnej formule „wszyscy jesteśmy organizatorami, a Inicjatywa Środowisk Wspinaczkowych NASZE SKAŁY koordynatorem działań”. Przyniosło to rewelacyjne skutki – przybyli naprawdę zainteresowani. Poza kursantami, jako wolni słuchacze, w zajęciach wzięło udział kilku absolwentów poprzednich kursów ekiperskich (nie tylko pezetowskich!). Było nas ponad trzydzieści osób.

Czytaj dalej

Krok bliżej do legalnego wspinania na Zubowych Skałach w rezerwacie Pazurek

Od środy (3 kwietnia 2019 r.) jesteśmy o kolejny krok bliżej do legalnego wspinania na Zubowych Skałach w rezerwacie Pazurek. Podczas posiedzenia Małopolskiej Regionalnej Rady Ochrony Przyrody.

Czytaj dalej

Wytyczne dla chętnych na uczestnictwo w kursie ekiperów Polskiego Związku Alpinizmu

Organizatorami kursu są Inicjatywa Środowisk Wspinaczkowych „Nasze Skały” oraz Komisja Ochrony Przyrody i Dostępu do Rejonów Wspinaczkowych Polskiego Związku Alpinizmu Kurs ekipera odbędzie się wiosną 2019 r, na Jurze Południowej.

W związku z nietypową tegoroczną zimą, jeszcze nie możemy podać wiążącego terminu - chcielibyśmy zorganizować go w kwietniu (co realnie patrząc, może się nie udać, gdyż Wielkanoc wypada 21 kwietnia, a kolejny weekend jest już „długi”; więc w grę wchodzą także maj lub czerwiec). Kurs będzie trwał pełne (!) trzy dni - od piątku rano do niedzieli wieczór (będzie możliwość przyjechania już w czwartek i wyjechania w poniedziałek). Miejscem zakwaterowania i wykładów będzie prawdopodobnie MODR w Karniowicach.

Czytaj dalej

Sąd Okręgowy w Krakowie oddalił powództwo Fundacji Wspierania Rozwoju Wspinaczki „Wspinka” w Nowym Sączu, wniesione przeciwko Mariuszowi Biedrzyckiemu

Polski Związek Alpinizmu informuje, że Sąd Okręgowy w Krakowie, Wydział I Cywilny, wyrokiem z dnia 22 listopada 2018 roku, oddalił powództwo Fundacji Wspierania Rozwoju Wspinaczki „Wspinka” w Nowym Sączu o ochronę dóbr osobistych, wniesione przeciwko Mariuszowi Biedrzyckiemu.

Czytaj dalej

Inicjatywa Środowisk Wspinaczkowych "Nasze Skały"

00-561 Warszawa, ul. Mokotowska 24