facebook
wróć

Newsy

"Nasze Skały" starają się o Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach

W ostatnim czasie przedstawiciele Inicjatywy Środowisk Wspinaczkowych "Nasze Skały" rozpoczęli rozmowy w sprawie możliwości udostępnienia Skamieniałego Miasta w Ciężkowicach dla wspinaczki. Skamieniałe Miasto to jeden z najważniejszych polskich rejonów bulderowych, a jednocześnie rezerwat przyrody, w których chronione są rzadkie gatunki mchów i porostów oraz cenne struktury geologiczne.

Czytaj dalej

KONKURS: Projekt reklamy Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki

Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki ogłasza konkurs na PROJEKT REKLAMY FUNDACJI na 2012 rok, która będzie reprezentowała Fundację podczas spotkań, festiwali, na stronach internetowych i wszędzie tam gdzie Fundacja będzie obecna.

Czytaj dalej

Diabelskie Mosty – legalnie !

Późną jesienią podpisaliśmy porozumienie pomiędzy Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Katowicach a Inicjatywą Środowisk Wspinaczkowych „Nasze Skały” w sprawie dopuszczenia do wspinaczki skalnej rejonu Diabelskich Mostów w rezerwacie „Parkowe”. Tym bardziej miło nam poinformować o wydaniu przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Katowicach zarządzenia w sprawie wyznaczenia szlaków ruchu pieszego, rowerowego oraz miejsc wspinaczki skalnej w rezerwacie przyrody „Parkowe”

Czytaj dalej

Zakończenie prac ekiperskich na Ogrodzieńcu w Słonecznych Skałach

Zgoda Mariusza Biedrzyckiego na obicie dróg tradowych jego autorstwa, znajdujących się na Ogrodzieńcu w Słonecznych Skałach w Dolinie Szklarki, zainspirowała mnie do zajęcia się kompleksowego tą nieco zapomnianą skałą. Była to ostatnia „zaniedbana ekipersko” skała w Słonecznych.

Czytaj dalej

Nowe oblicze Zakrzówka

Od soboty 19 grudnia 2011 roku część wspinaczkowa Zakrzówka zaczęła uzyskiwać nowe oblicze. Oblicze o jakim wszyscy marzymy, mówimy i o jakie walczymy od wielu lat. Podczas akcji sprzątania zorganizowanej prze Klub Wysokogórski Kraków oraz Inicjatywę Środowisk Wspinaczkowych „Nasze Skały” PZA, 19 grudnia 2011 r. w godzinach od 8 do 18, ponad czterdziestu wolontariuszy zebrało 110 worów śmieci i sporo wielkogabarytowych odpadów. Podczas likwidacji miejsc w których palone były ogniska, usunęliśmy ponad 30 worów resztek po spalonych w ogniu odpadach. Wycięcie kilkuset metrów sześciennych dzikich krzaków i chaszczy odsłoniło skały i umożliwiło łatwy do nich dostęp.

Czytaj dalej

Inicjatywa Środowisk Wspinaczkowych "Nasze Skały"

00-561 Warszawa, ul. Mokotowska 24