facebook
wróć

Newsy

Naprawione stanowiska na Turni Lechfora

W nawiązaniu do notatki Oli Kosek o wycięciu wytartych ogniw w stanowiskach dróg Komin Lechfora i Skorek-Wach na Turni Lechfora w Rzędkowicach, informuję że uzupełniłem stanowiska poprzez dołożenie ogniw typu Maillon Rapide (na Kominie fi 12 mm, na Skorku-Wachu fi 10 mm) i lekko zabezpieczyłem klejem przed odkręceniem.

Czytaj dalej

Zwolnienia z opłat za wstęp do rezerwatu Góra Zborów

W związku z utrzymaniem opłat za wstęp na terem rezerwatu "Góra Zborów" (zgodnie z zapowiedziami, w roku 2015 opłaty miały już nie obowiązywać), Polski Związek Alpinizmu znowelizował obowiązującą od kilku lat umowę z Towarzystwem Miłośników Ziemi Zawierciańskiej, które administruje terenem rezerwatu.

Czytaj dalej

Wyjaśnienie Polskiego Związku Alpinizmu i Inicjatywy Środowisk Wspinaczkowych "Nasze Skały" w sprawie działań w projekcie Life +

W związku z licznymi zapytaniami środowiska wspinaczkowego dotyczącego projektu Life+ "Ochrona cennych przyrodniczo siedlisk nieleśnych charakterystycznych dla obszaru Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd” Polski Związek Alpinizmu oraz Rada Inicjatywy Środowisk Wspinaczkowych "Nasze Skały" wyjaśniają:

Czytaj dalej

Nasze Skały - dlaczego warto przekazać 1 % właśnie nam

Końcówka kwietnia to przede wszystkim czas myślenia o planach na majowy weekend (w tym roku niestety wyjątkowo krótki), ale także wypełniania rocznych zeznań podatkowych. Od kilku lat mamy możliwość wsparcia 1 % podatku działalności wybranej organizacji pozarządowej. 

Czytaj dalej

Skotnicowa, czyli Nasze Skały w Dolinie Czubrowickiej

Dzięki staraniom Mariusza Biedrzyckiego i Jacka Trzemżalskiego „Nasze Skały” pozyskały dla wspinaczy nowy rejon pod Krakowem! Mowa o Dolinie Czubrowickiej, która jest górną, "suchą" odnogą Doliny Racławki.

Czytaj dalej

Inicjatywa Środowisk Wspinaczkowych "Nasze Skały"

00-561 Warszawa, ul. Mokotowska 24