facebook
wróć

Newsy

Skotnicowa, czyli Nasze Skały w Dolinie Czubrowickiej

Dzięki staraniom Mariusza Biedrzyckiego i Jacka Trzemżalskiego „Nasze Skały” pozyskały dla wspinaczy nowy rejon pod Krakowem! Mowa o Dolinie Czubrowickiej, która jest górną, "suchą" odnogą Doliny Racławki.

Czytaj dalej

„Nasze Skały” na Krakowskim Festiwalu Górskim

Serdecznie zapraszamy na coroczne podsumowanie działalności Inicjatywy Środowisk Wspinaczkowych ”Nasze Skały”. W tym roku będą dwa spotkania z przedstawicielami Inicjatywy – na pierwszym z nich, w sobotę o 10 rano (sala nr 8), Włodek „Jacooś” Porębski i Miłosz Jodłowski przedstawią szczegółowe sprawozdanie z działań Naszych Skał w 2014 r.

Czytaj dalej

Góra Birów - prace ekiperskie na Wielkim Murze

Inicjatywa Środowisk Wspinaczkowych "Nasze Skały" wraz z instruktorami Komisji Taternictwa Jaskiniowego PZA i firmą AMC, w dniach 4-5 października przeprowadziła prace ekiperskie na terenie Góry Birów w Podzamczu. Unikalną metodą "powolnego wybuchu" (przy użyciu betonamitu) doprowadzono do dezintegracji wielkiej wanty przy starcie drogi "Pierwszy krok w chmurach".

Czytaj dalej

Laboratorium - nowy rejon w Dolinie Wiercicy

Większości z nas Jura kojarzy się głównie z wyślizganiem i pionami bądź połogami. Okazuje się jednak, że okolica skrywa jeszcze kilka całkiem nieźle przewieszonych skał. Jednym z takich miejsc jest sektor nazwany Laboratorium, znajdujący się w Dolinie Wiercicy na Jurze północnej.

Czytaj dalej

Piec w Rudawach Janowickich - okres udostępnienia

Informujemy o zakończeniu okresu czasowego wyłączenia ze wspinania skały Piec w Rudawach Janowickich - wspinanie na Piecu dozwolone jest corocznie w okresie od 1 sierpnia do 31 grudnia (w tym roku, ze względu na złą pogodę uniemożliwiającą zdjęcie zabezpieczeń z ringów udostępnienie nastąpiło dopiero 1 września).

Czytaj dalej

Inicjatywa Środowisk Wspinaczkowych "Nasze Skały"

00-561 Warszawa, ul. Mokotowska 24