facebook
wróć

Newsy

Zabierz głos w sprawie Dolinek Jurajskich!

Stowarzyszenie Centrum Rozwiązań Systemowych realizuje projekt mapowania Dolinek Jurajskich pod kątem aktywności – w tym wspinania - preferowanych przez mieszkańców i „użytkowników tych terenów”. Do 8 lutego 2016 roku możliwe jest wypełnienie ankiety, w której jedną z opcji jest wspinaczka.

Czytaj dalej

Zapraszamy na jedyny, oryginalny i niepowtarzalny maraton wspinaczkowy „Big Wall w Sokołach” – to już siódmy raz!

Serdecznie zapraszamy na VII edycję maratonu wspinaczkowego "Big Wall w Sokołach". Tym razem spotykamy się 10 października 2015 r. na Taborze pod Krzywą w Górach Sokolich koło Jeleniej Góry.

Czytaj dalej

Naprawione stanowiska na Turni Lechfora

W nawiązaniu do notatki Oli Kosek o wycięciu wytartych ogniw w stanowiskach dróg Komin Lechfora i Skorek-Wach na Turni Lechfora w Rzędkowicach, informuję że uzupełniłem stanowiska poprzez dołożenie ogniw typu Maillon Rapide (na Kominie fi 12 mm, na Skorku-Wachu fi 10 mm) i lekko zabezpieczyłem klejem przed odkręceniem.

Czytaj dalej

Zwolnienia z opłat za wstęp do rezerwatu Góra Zborów

W związku z utrzymaniem opłat za wstęp na terem rezerwatu "Góra Zborów" (zgodnie z zapowiedziami, w roku 2015 opłaty miały już nie obowiązywać), Polski Związek Alpinizmu znowelizował obowiązującą od kilku lat umowę z Towarzystwem Miłośników Ziemi Zawierciańskiej, które administruje terenem rezerwatu.

Czytaj dalej

Wyjaśnienie Polskiego Związku Alpinizmu i Inicjatywy Środowisk Wspinaczkowych "Nasze Skały" w sprawie działań w projekcie Life +

W związku z licznymi zapytaniami środowiska wspinaczkowego dotyczącego projektu Life+ "Ochrona cennych przyrodniczo siedlisk nieleśnych charakterystycznych dla obszaru Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd” Polski Związek Alpinizmu oraz Rada Inicjatywy Środowisk Wspinaczkowych "Nasze Skały" wyjaśniają:

Czytaj dalej

Inicjatywa Środowisk Wspinaczkowych "Nasze Skały"

00-561 Warszawa, ul. Mokotowska 24