facebook
wróć

Newsy

Krok bliżej do legalnego wspinania na Zubowych Skałach w rezerwacie Pazurek

Od środy (3 kwietnia 2019 r.) jesteśmy o kolejny krok bliżej do legalnego wspinania na Zubowych Skałach w rezerwacie Pazurek. Podczas posiedzenia Małopolskiej Regionalnej Rady Ochrony Przyrody.

Czytaj dalej

Wytyczne dla chętnych na uczestnictwo w kursie ekiperów Polskiego Związku Alpinizmu

Organizatorami kursu są Inicjatywa Środowisk Wspinaczkowych „Nasze Skały” oraz Komisja Ochrony Przyrody i Dostępu do Rejonów Wspinaczkowych Polskiego Związku Alpinizmu Kurs ekipera odbędzie się wiosną 2019 r, na Jurze Południowej.

W związku z nietypową tegoroczną zimą, jeszcze nie możemy podać wiążącego terminu - chcielibyśmy zorganizować go w kwietniu (co realnie patrząc, może się nie udać, gdyż Wielkanoc wypada 21 kwietnia, a kolejny weekend jest już „długi”; więc w grę wchodzą także maj lub czerwiec). Kurs będzie trwał pełne (!) trzy dni - od piątku rano do niedzieli wieczór (będzie możliwość przyjechania już w czwartek i wyjechania w poniedziałek). Miejscem zakwaterowania i wykładów będzie prawdopodobnie MODR w Karniowicach.

Czytaj dalej

Sąd Okręgowy w Krakowie oddalił powództwo Fundacji Wspierania Rozwoju Wspinaczki „Wspinka” w Nowym Sączu, wniesione przeciwko Mariuszowi Biedrzyckiemu

Polski Związek Alpinizmu informuje, że Sąd Okręgowy w Krakowie, Wydział I Cywilny, wyrokiem z dnia 22 listopada 2018 roku, oddalił powództwo Fundacji Wspierania Rozwoju Wspinaczki „Wspinka” w Nowym Sączu o ochronę dóbr osobistych, wniesione przeciwko Mariuszowi Biedrzyckiemu.

Czytaj dalej

Hejszowina – zasady wspinania w 2018 r.

Jako że od 1 sierpnia, zgodnie z zarządzeniem Dyrektora PNGS, udostępnione do wspinania zostały trzy kolejne sektory Hejszowiny (Narożnik, Kopa Śmierci i Filary Skalne), przedstawiamy aktualny stan prawny wspinania na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych oraz działania Naszych Skał i Komisji Ochrony Przyrody i Dostępu do Rejonów Wspinaczkowych PZA.

Czytaj dalej

Komunikat

Wyrokiem z dnia 18 kwietnia 2018 r. (sygn. akt I OSK 2436/17) Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną, a tym samym utrzymał w mocy wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 28 czerwca 2017 r. (sygn. akt II SA/Wa 1498/16) oddalający skargę Fundacji Wspierania Rozwoju Wspinaczki „Wspinka” w Nowym Sączu w imieniu której działa Mateusz Paradowski.

Czytaj dalej

Inicjatywa Środowisk Wspinaczkowych "Nasze Skały"

00-561 Warszawa, ul. Mokotowska 24