facebook
wróć

Newsy

Mariusz Biedrzycki oraz Włodzimierz Porębski prawomocnie uniewinnieni od zarzutu zniesławienia Mateusza Paradowskiego oraz Fundacji WSPINKA

Polski Związek Alpinizmu informuje, że Sąd Okręgowy w Krakowie, Wydział IV Karny Odwoławczy, wyrokiem z dnia 9 stycznia 2018 roku utrzymał w mocy wyrok Sądu Rejonowego dla Krakowa-Krowodrzy w Krakowie, Wydział II Karny, uniewinniający Mariusza Biedrzyckiego od zarzutu zniesławienia Fundacji Wspierania Rozwoju Wspinaczki WSPINKA w Nowym Sączu. Mariusz Biedrzycki oraz Włodzimierz Porębski stanęli przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Krowodrzy w Krakowie z prywatnego oskarżenia Mateusza Paradowskiego oraz Fundacji WSPINKA, z zarzutem zniesławienia Mateusza Paradowskiego oraz Fundacji WSPINKA.

Czytaj dalej

Sezon drytoolowy się rozpoczął

Sezon drytoolowy się rozpoczął, przypominamy gdzie możemy wspinać się z dziabami. 

Czytaj dalej

Rożnów - apel do zmotoryzowanych wspinaczy

Dotarły do nas dość niepokojące wieści z ogródka wspinaczkowego w Rożnowie. Scenariusz podobny jest do tych z okolic Słonecznych Skał w Jerzmanowicach i kilku innych rejonów skalnych w pobliżu zabudowań: mieszkańcom coraz bardziej przeszkadzają samochody zaparkowane na drodze, ślady defekacji osób wspinających się i tym podobne.

Czytaj dalej

Bouldering w Borze zalegalizowany!

Otrzymaliśmy właśnie bardzo miłą wiadomość od Boženy Valentovej - sekretarza generalnego Czeskiego Związku Wspinaczkowego (Český horolezecký svaz to odpowiednik PZA). Mimo że wiemy to od kilku miesięcy, nie zapowiadaliśmy, by nie zapeszyć, ale dziś możemy oficjalnie ogłosić: buldering w rejonie Bor koło Machova jest dozwolony! A wpinacze bulderowi z Polski mile widziani.

Czytaj dalej

Oświadczenie Polskiego Związku Alpinizmu dot. publikacji na stronie wspinka.pl

W nawiązaniu do publikacji na stronie internetowej wspinka.pl z dnia 21 lipca 2017 r. godz. 16:36 oraz na portalu facebook.com z dnia 21 lipca 2017 r. uprzejmie wskazujemy, iż

Czytaj dalej

Inicjatywa Środowisk Wspinaczkowych "Nasze Skały"

00-561 Warszawa, ul. Mokotowska 24 lok. 62