facebook
wróć

Newsy

Wspinanie w czasach zarazy

Znaczne złagodzenie restrykcji związanych z epidemią koronawirusa spowodowało, że wielu wspinaczy trenujących dotychczas w domu, zaczęło planować wyjazdy w skały. Jednak pamiętajmy, że nie wszystkie ograniczenia zostały zniesione, a kary administracyjne za ich łamanie pozostają bardzo wysokie. Dotyczy to przede wszystkim zakazu gromadzenia się; ponadto, według wielu fachowców szczyt epidemii jest ciągle przed nami.

Czytaj dalej

Rozstrzygnięcie Sądu Najwyższego kończy ponad 6-letni okres, w którym Fundacja „Wspinka” oraz Mateusz Paradowski oskarżali Mariusza Biedrzyckiego

Sąd Najwyższy w Warszawie uznał za oczywiście bezzasadną kasację Fundacji Wspierania Rozwoju Wspinaczki „Wspinka” w Nowym Sączu oraz Mateusza Paradowskiego wniesioną w sprawie karnej na niekorzyść Mariusza Biedrzyckiego.

Czytaj dalej

Informacja o zmianie warunków dostępu do wspinania na Grzędzie Mirowsko-Bobolickiej

W czerwcu tego roku właściciele Grzędy Mirowsko-Bobolickiej wprowadzili regulamin przebywania na terenie tzw. „Błoń Zamku Mirów” [http://www.zamekbobolice.pl/zamek.html]. Najważniejszą i jednoznacznie niekorzystną dla wspinaczy zmianą, jest wprowadzenie opłat za wstęp na teren, w którym znajdują się skały Grzędy.

Czytaj dalej

Nasze Skały - wspinanie w Rezerwacie Pazurek znów legalne

Wspinanie na wyznaczonych ścianach Zubowej Góry jest znów legalne.  Dzisiaj tj. 14 czerwca 2019 roku, po prawie pięciu latach i setkach godzin naszej pracy, podpisał je Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Krakowie.

Czytaj dalej

Wycinka drzew pod skałami

Wycinki drzew i krzewów pod skałami i na nich to dla wspinaczy temat oczywisty. Piły w dłoń i hurra... tniemy wszystko, aby bronić naszych skał. Powoli, powoli... jest kilka "ale":

Czytaj dalej

Inicjatywa Środowisk Wspinaczkowych "Nasze Skały"

00-561 Warszawa, ul. Mokotowska 24