facebook
wróć

Newsy

Pomemoriałowe sprzątanie Ostańców Jerzmanowickich

Zapraszamy wszystkich wspinaczy i osoby towarzyszące na poMASowe sprzątanie terenów na których rozgrywane były zawody. Oczywiście uczestnicy V Memoriału Andrzeja Skwirczyńskiego zorganizowanego przez Klub Wysokogórski Kraków, są wspinaczami z klasą i śmieci nie zostawili - ale jak zapewne widzieliście, w wielu miejscach w otoczeniu skałek straszą butelki, puszki i inne paskudztwa

Czytaj dalej

Nowe drogi w Karlinie. Zakończenie prac eksploracyjnych

W niedzielę 6 kwietnia wspólnie z Darkiem Piętakiem zakończyliśmy podstawowy etap prac ekipersko-eksploracyjnych w Karlinie. „Nasze Skały” pozyskały przychylność właścicieli Zajazdu „Biała Skała”...

Czytaj dalej

Dolina Brzoskwinki - komunikat przed weekendem

Nieubłaganie zbliża się kolejny wiosenny weekend, dlatego publikujemy apel do tych wspinaczy, którzy wybierają się do Doliny Brzoskwinki. Ostatnie dni, zwłaszcza weekendy z piękną pogodą były trudne dla właścicieli prywatnej części doliny – frekwencja około-wspinaczkowa przerosła wszelkie oczekiwania: na prywatnej działce znajdowało się grubo ponad 100 osób! Nie to jest jednak głównym problemem, lecz fakt nieprzestrzegania zasad.

Czytaj dalej

Marka STERLING wspiera „Nasze Skały”!

Z przyjemnością informujemy, że dzięki wspólnej akcji z firmą Crag Sport, wyłącznym dystrybutorem amerykańskiej firmy STERLING na polskim rynku, każdy kupujący linę marki STERLING w najbliższym sezonie stanie się darczyńcą Inicjatywy Środowisk Wspinaczkowych „Nasze Skały”. Firma Crag Sport przekaże 1% wartości sprzedaży detalicznej lin na wspieranie dostępu do polskich rejonów wspinaczkowych.

Czytaj dalej

Mamutowa – kropka nad „i”

W piątek, 28 marca 2014 roku, w uzupełnieniu prac przeprowadzonych w okolicy Jaskini Mamutowej w dniach 11 stycznia br. (Mamutowa - dzień pierwszy), 18 stycznia (Drugi dzień porządków w Mamutowej) oraz 25 stycznia (Zakończenie prac w Mamutowej) postawiliśmy „kropkę nad i” wyrównując i poprawiając ścieżkę dojściową do jaskini oraz likwidując miejscowe wysypisko śmieci, które zostało odsłonięte dzięki wycince krzaków przed otworem popularnej „Mamusi”. W najstromszym fragmencie podejścia pod jaskinię zostały zainstalowane drewniane stopnie.

Czytaj dalej

Inicjatywa Środowisk Wspinaczkowych "Nasze Skały"

00-561 Warszawa, ul. Mokotowska 24