facebook
wróć

Newsy

Mamutowa – kropka nad „i”

W piątek, 28 marca 2014 roku, w uzupełnieniu prac przeprowadzonych w okolicy Jaskini Mamutowej w dniach 11 stycznia br. (Mamutowa - dzień pierwszy), 18 stycznia (Drugi dzień porządków w Mamutowej) oraz 25 stycznia (Zakończenie prac w Mamutowej) postawiliśmy „kropkę nad i” wyrównując i poprawiając ścieżkę dojściową do jaskini oraz likwidując miejscowe wysypisko śmieci, które zostało odsłonięte dzięki wycince krzaków przed otworem popularnej „Mamusi”. W najstromszym fragmencie podejścia pod jaskinię zostały zainstalowane drewniane stopnie.


Włodek pracuje

Lucjan pracuje

Lucjan i Bolek


W pracach uczestniczyli: Włodek „Jacooś” Porębski (Dyrektor operacyjny IŚW „Nasze Skały”), Mariusz Biedrzycki (Przewodniczący Rady IŚW „Nasze Skały”) oraz wolontariusz Lucjan Janowski wraz z synem Bolkiem.

Dziękujemy kustoszowi rejonu Jackowi „Jacy” Matuszkowi – dzięki jego determinacji wszystkie potrzebne zgody zostały wydane, a liczni wolontariusze wycięli drzewa i krzewy. Jacek zapowiada ubezpieczenie wielu łatwych dróg na odsłoniętych ścianach bocznych, co przyczyni się do zmiany stereotypu, że Jaskinia Mamutowa to poligon tylko dla mistrzów.

Warto przypomnieć, że zbliża się okres rozliczeń PIT. Jeżeli nie możecie się osobiście zaangażować w prace, zawsze możecie przekazać 1% PIT na IŚW „Nasze Skały”. Informacje o tym, jak to zrobić, znajdziecie na stronie "Nasze Skały - jeden procent".

Włodzimierz „Jacooś” Porębski
Dyrektor operacyjny
Inicjatywa Środowisk Wspinaczkowych „Nasze Skały”


Włodek pracuje

Po skończonej pracy

 

 

Ostatnie zmiany: 31.03.2014

cofnij

Inicjatywa Środowisk Wspinaczkowych "Nasze Skały"

00-561 Warszawa, ul. Mokotowska 24