facebook
wróć

Newsy

Rada Inicjatywy Środowisk Wspinaczkowych "Nasze Skały" wybrała Dyrektora Operacyjnego

Rada Inicjatywy Środowisk Wspinaczkowych "Nasze Skały" wybrała w głosowaniu Włodzimierza Porębskiego na Dyrektora operacyjnego Inicjatywy (naszeskaly.pl). Do głównych zadań dyrektora będą należały negocjacje zasad udostępniania i korzystania z rejonów wspinaczkowych na terenie Polski z właścielami gruntów, władzami lokalnymi i centralnymi, służbami ochrony przyrody, organizacjami i stowarzyszeniami.

Włodzimierz Porębski (1959), znany w środowisku jako Jacooś, to od ponad ćwierćwiecza alpinista i grotołaz. Instruktor alpinizmu jaskiniowego i wspinaczki sportowej. Uczestnik kilkudziesięciu wypraw speleologicznych m.in. do Papui Nowej Gwinei, bezludnych wysp Patagonii czy na Spitsbergen. Z wykształcenia geolog, z zawodu menedżer. Przed objęciem funkcji Dyrektora operacyjnego był doradcą zawodowym pierwszego kontaktu w unijnym Programie Partnerstwa na Rzecz Rozwoju "Sportowcy na Rynku Pracy".

Inicjatywa Środowisk Wspinaczkowych "Nasze Skały" powstała w marcu 2008 roku we współpracy z Fundacją Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki oraz Polskim Związkiem Alpinizmu. Jej głównym celem jest zapewnienie dostępu do eksplorowanych od ponad stu lat polskich rejonów wspinaczkowych w skałkach i górach oraz przywrócenie dostępu do rejonów, w których obecnie nie można się wspinać.

Radę Inicjatywy tworzą Mariusz Biedrzycki (przewodniczący), Piotr Drobot (Komisja Skalna PZA), Jacek Rządkowski (Fundacja im. Kukuczki), Piotr Drożdż (GÓRY), Jacek Trzemżalski (Magazyn Górski), Wojciech Słowakiewicz (wspinanie.pl), Miłosz Jodłowski (pracownik naukowy Uniwersytetu Jagiellońskiego) oraz Irek Grochocki (prawnik).

Dodatkowych informacji udzielają:

Włodzimierz Porębski, Dyrektor operacyjny "Nasze Skały" tel. 0662 14 94 00, e-mail: wlodek@life.pl

Mariusz Biedrzycki, Przewodniczący Rady Inicjatywy "Nasze Skały" tel. 0664 95 95 00, e-mail: mariusz.biedrzycki@trigendo.pl

Ostatnie zmiany: 29.05.2010

cofnij

Inicjatywa Środowisk Wspinaczkowych "Nasze Skały"

00-561 Warszawa, ul. Mokotowska 24