facebook
wróć

Newsy

Zakrzówek trochę bardziej czysty

W sobotę 18 października sprzątaliśmy najbliższe okolice sektorów wspinaczkowych na Zakrzówku.


Sprzątanie Zakrzówka

Pogoda dopisała, sprzątający też. Przybyło kilkudziesięciu wspinaczy, spontanicznie dołączyły do nas studentki Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego, harcerze z III Podgórskiej Drużyny Harcerzy oraz mieszkańcy Krakowa. Do godz. 15.00 zebraliśmy 129 worków pełnych śmieci oraz śmieci, które się do worków nie zmieściły.

Nasz sukces jest jednocześnie porażką tzw. "społeczeństwa". Trudno uwierzyć, żeby na tak małym skrawku terenu było aż tyle śmieci. Przeważały butelki (szklane i PET) oraz puszki, ale były tez ciekawostki: dziesięć (!) różnych rozmiarów urządzeń do grillowania, motyka i szpadel, znak drogowy "zakaz ruchu w obu kierunkach", dywaniki do Daewoo Lanos, klucze do domu, walizki i kilka opon.


Sprzątanie Zakrzówka - od worków niebiesko

Dziękuję tym wszystkim, którzy zjawili się na Zakrzówku. Tych, których nie było - zapraszam w przyszłym roku.

Nie udałoby się, gdyby nie okazana nam pomoc. Dziękuję firmom Gerium i Kraken. Szczególnie wielkie podziękowania dla Maćka Cużydło z Krakena oraz Grześka Magdziarza z Fugazi.

Akcja sprzątania sektorów wspinaczkowych Zakrzówka została zorganizowana przez Inicjatywę Środowisk Wspinaczkowych "Nasze Skały" oraz Klub Wysokogórski Kraków.

Włodzimierz Porębski
Dyrektor Operacyjny
IŚW "Nasze Skały"
dyrektor@naszeskaly.pl
tel. 0662 149 400

Ostatnie zmiany: 29.05.2010

cofnij

Inicjatywa Środowisk Wspinaczkowych "Nasze Skały"

00-561 Warszawa, ul. Mokotowska 24