facebook
wróć

Newsy

Wytyczne dla chętnych do uczestnictwa w kursie ekiperskim Polskiego Związku Alpinizmu, w 2021 roku

Organizatorami kursu będą: Inicjatywa Środowisk Wspinaczkowych „Nasze Skały” oraz Komisja Ochrony Przyrody i Dostępu do Rejonów Wspinaczkowych Polskiego Związku Alpinizmu. Kurs ekipera zaplanowano na lato 2021 r. na Jurze Północnej.

Czytaj dalej

Ptaki w skałach

W skałach mamy długo oczekiwaną wiosnę. Przyroda budzi się do życia, ptaszki zakładają gniazda i wysiadują jaja, a my coraz chętniej wspinamy się w plenerze. Wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom, przygotowaliśmy narzędzie, które ułatwi Wam dostęp do informacji o ptasich gniazdach i związanych z nimi ograniczeniach we wspinaniu. Zgłoszenia wysyłajcie do nas przez Facebooka Naszych Skał lub maile, możecie także wrzucać informacje w dedykowanym wątku na forum wspinanie.pl.

Czytaj dalej

Krakowski Festiwal Górski 2020

W grudniu rusza Krakowski Festiwal Górski w wersji online! Już teraz można w przedsprzedaży kupić karnet na to wyjątkowe wydarzenie.

Czytaj dalej

Dlaczego możemy legalnie wspinać się w rezerwatach świętokrzyskich

W 2018 roku, na wniosek Polskiego Związku Alpinizmu, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Kielcach wydał zarządzenia umożliwiające wspinanie w sześciu rezerwatach przyrody województwa świętokrzyskiego: Kamienne Kręgi, Góra Zelejowa, Kadzielnia, Skały pod Adamowem, Skały w Krynkach i Kamień Michniowski. Zostało to poprzedzone kilkuletnią batalią i zaangażowaniem wielu osób oraz „sił i środków”.

Czytaj dalej

Inwazja barbarzyńców w polskich skałach – kilka przykładów upadku obyczajów

Od czasu powstania Naszych Skał w 2008 r. uważamy wspinaczy za elitę społeczeństwa – grupę ludzi, którzy potrafią czytać ze zrozumieniem, logicznie myśleć, a przede wszystkim patrzeć nieco dalej niż czubek własnego nosa. Takich, którzy dostrzegają, że skały nie są tylko dla nas i tak samo jak o drogi wspinaczkowe, warto dbać o dobre relacje i samopoczucie osób, które są ich prawnymi właścicielami, mieszkają w pobliżu lub po prostu spacerują w okolicy.

Czytaj dalej

Inicjatywa Środowisk Wspinaczkowych "Nasze Skały"

00-561 Warszawa, ul. Mokotowska 24