facebook
wróć

Newsy

Kontynuacja prac pod Szerokim Murem w Dolinie Kobylańskiej – „Nasze Skały” oddają do użytku kompletną ścieżkę i nowe platformy asekuracyjne.

24 maja 2013 roku, mimo niesprzyjającej aury (mżawka urozmaicana opadem ciągłym) członkowie Rady Inicjatywy Środowisk Wspinaczkowych „Nasze Skały” wykonali kolejne schody i platformy asekuracyjne u podstawy Szerokiego Muru (masyw Sępiej Baszty) w Dolinie Kobylańskiej. W pracach uczestniczył wolontariusz NS. Była to kontynuacja prac przeprowadzonych 7 kwietnia br. – obecnie cała ściana Szerokiego Muru posiada komfortowe podejście i miejsca do asekuracji.

W pracach uczestniczyli Przewodniczący Rady IŚW „Nasze Skały” Mariusz „bieDruń” Biedrzycki (niezrzeszony), Członek Rady Tomek „Ptica” Gołąbek (KW Kraków) oraz wolontariusz Artur Kraszewski (niezrzeszony). Kontynuując prace rozpoczęte w kwietniu (Nasze Skały oddają do użytku ścieżkę i platformy asekuracyjne pod Szerokim Murem w Dolinie Kobylańskiej) dołożyliśmy komfortowy start do kolejnych czterech dróg. Są to od lewej: Easy Rider VI.4, Skośna Rysa V+, Rysa Kozickiego VI.1+ oraz Krakowska Dźwignia VI.4.

Spełniając prośbę Wojtka Kurtyki, który wspierał nas duchowo, w żadnym miejscu nie naruszyliśmy systemu korzeniowego okazałego buka, rosnącego w pobliżu ściany, podsypując lub pogłębiając gdzieniegdzie glebę, aby powstały naturalne schody w tym miejscu.

Planujemy kolejne tego typu akcje, m.in. pod Zadnią Wronią Basztą, Chorobliwą Granią czy Skalnym Murem, dlatego prosimy o nie zabieranie niewykorzystanych palików drewnianych, które zostały pod Sępią Basztą. Wszystkich chętnych do pomocy w następnych pracach proszę o kontakt (adres e-mail: mariusz.biedrzycki@naszeskaly.pl ).

Korzystając z okazji informuję, że z własnych zasobów uzupełniłem poręczówkę, którą ktoś w zimie przywłaszczył sobie zdejmując linę ze stromej ścieżki, prowadzącej pod Dwie Wieże w Dolinie Będkowskiej. Ponieważ lina, którą wykorzystałem, służyła w przeszłości do holowania samochodu, amatorów cudzej własności lojalnie uprzedzam (o ile czytają ten tekst), że lina ta nie nadaje się do wykorzystania w celach wspinaczkowych.

Mariusz Biedrzycki
Przewodniczący Rady
Inicjatywa Środowisk Wspinaczkowych „Nasze Skały”


Naturalne stopnie w korzeniach buka

Poręczówka pod Dwie Wieże

Ptica przy pracy

Ptica przy pracy

Wolontariusz NS Artur

Współpraca to podstawa
 
Ścieżka w całej okazałości
 

 

Inicjatywa Środowisk Wspinaczkowych „Nasze Skały” powstała w 2008 roku przy udziale Fundacji im. Jerzego Kukuczki, Polskiego Związku Alpinizmu oraz czołowych mediów wspinaczkowych. Zajmuje się zapewnieniem legalnego dostępu do skałkowych i górskich rejonów wspinaczkowych w Polsce. W tym celu IŚW „Nasze Skały” prowadzi negocjacje ze służbami ochrony przyrody, władzami gmin oraz prywatnymi właścicielami gruntów, na których położone są skały.

Ostatnie zmiany: 25.05.2013

cofnij

Inicjatywa Środowisk Wspinaczkowych "Nasze Skały"

00-561 Warszawa, ul. Mokotowska 24